Zabiegi na infrastrukturze IT w Medicover

Medicover na serwerach IBM System x3850 i macierzach Storwize v3700

Spółka Medicover oferuje swoje usługi medyczne przeszło 5.5 tyś firm w całym kraju. Dzięki temu dociera do ponad 420 tys. pacjentów w większości dużych polskich miast. Przekłada się to na blisko 2 mln wizyt lekarskich. Ogromny zasięg grupy Medicover, oraz natura prowadzonego biznesu, wymaga od firmy najwyższej wydajności i niezawodności infrastruktury IT.

W każdej dynamicznie rozwijającej się firmie przychodzi czas na zmiany i modernizacje, które idą w parze z rozbudową oferty i zdobywaniem nowych klientów. Wspólne środowisko informatyczne firmy Medicover wymagało takiej modernizacji, aby móc z pełną odpowiedzialnością odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku usług medycznych.

Planowana modernizacja musiała zmieścić się w ściśle określonym budżecie, dlatego poproszono partnerów o przesłanie oferty dla różnych konfiguracji – pamięć, dyski, procesory. W oparciu o przesłane propozycje firma ustaliła konfigurację, która spełnia cele biznesowe i mieści się w założonym budżecie.

Wybrana propozycja pochodziła od firmy K2 System, która ma status IBM Advanced Business Partner. W ofercie znalazły się trzy serwery IBM System x3850 oraz dwie macierze IBM Storwize v3700. Medicover zakłada, że konfiguracja powinna zapewnić jej 5 lat pracy bez konieczności gruntownej przebudowy środowiska informatycznego.

Więcej informacji o modernizacji oraz o terminach realizacji przedsięwzięcia znajdziecie w referencji:

http://serwerblog.com/wp-content/uploads/2014/01/ibm_medicover_web.pdf

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS