Z-przeznaczenie

Brak stanowczych decyzji dotyczących modernizacji infrastruktury IT często kończy się tworzeniem technologicznej hybrydy, serwerowego chaosu i czarnej dziury kosztów. Taki finisz niektórych biznesowych przedsięwzięć bierze się często z mitów, obaw oraz niewiedzy…

… z tymi niekorzystnymi czynnikami rozprawia się seria ciekawych wpisów w magazynie Destination z. Przykłady mitów narosłych wokół komputerów typu mainframe wymienia Janet L. Sun: są drogie, stare, nie są w stanie uruchamiać nowoczesnych aplikacji, wymagają zaangażowania dużej grupy specjalistów. Tymczasem liczby wskazują szeroką popularność Systemów z w sektorach finansowych, a Autorka sprawnie rozprawia się z narosłymi mitami.

Bariery psychologiczne, często przeszkadzają w podjęciu zdecydowanych kroków, które mają na celu zmodernizowanie infrastruktury. Pisze o tym Mark Neft w artykule „The Much-Maligned Mainframe”. Jest to szczególnie istotne w dobie zmieniającej się technologii i ciągle pojawiających się nowych usług związanych z social media.
Wymagania stawiane przed biznesem szczególnie przez społeczności internetowe zmuszają nas do przewidywania i ostrożnego planowania rozwoju infrastruktury, która nie może okazać się szybko przestarzała, o czym m.in. pisze Alan Radding w artykule „Social Business on System z”. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z cytowanymi artykułami oraz do odwiedzenia stron magazynu:

http://destinationz.org/Mainframe-Solution/Business-Case/accenture-mainframe-often-overlooked-asset.aspx
http://destinationz.org/Mainframe-Solution/Business-Case/Dispel-Mainframe-Myths.aspx
http://destinationz.org/Mainframe-Solution/Business-Case/Social-Business-on-System-z.aspx

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS