Elastyczna moc. Ponadprzeciętna wydajność – referencja.

Onninen to jeden z wiodących dystrybutorów osprzętu instalacyjnego  w Europie. Założona w 1913 roku w Finlandii firma działa obecnie także  w Szwecji, Norwegii, Polsce, Rosji, Estonii, na Łotwie i Litwie. W Polsce  Onninen ma 32 punkty sprzedaży, zatrudnia 700 pracowników i dysponuje  nowoczesnym centrum logistycznym o powierzchni magazynowej  15 tys. m2 i zewnętrznym placem składowym o powierzchni 12 tys. m2 . Realizację długoterminowych projektów w zakresie logistyki i technologii  cyfrowej rozpoczęto już w latach 80. Obecnie stanowią one fundament  do wdrażania innowacyjnych rozwiązań informatycznych.

Wyzwanie biznesowe

Onninen od wielu lat do obsługi kluczowych aplikacji biznesowych  wykorzystuje serwery z rodziny IBM Power Systems, wyposażone  w procesory POWER. Przedstawiciele firmy zwracają uwagę na ich  ogromną wydajność oraz wysoką stabilność. Dlatego na tej platformie działa oprogramowanie ERP wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem, hurtownie danych oraz główne repozytorium firmowych danych – system  IBM i dysponujący zintegrowaną bazą danych DB2. Oczywiście, w firmie wykorzystywane są również serwery z systemem operacyjnym Windows,  zbudowane w architekturze x86. Działają na nich systemy pomocnicze,  które jednak w większości korzystają z danych zapisanych w bazie DB2,  opierającej się w całości na platformie POWER. Pod koniec 2012 organizacja zdecydowała się wprowadzić do swojego środowiska nową aplikację. System klasy PIM (Product Information  Management) miał posłużyć jako centralne repozytorium informacji  o produktach, zawierające m.in. pliki multimedialne – zdjęcia i filmy.  Pozwoliłoby to na przechowywanie w jednym miejscu bazy produktowej  w celu budowania katalogów.

„W związku z tym, że wybrana aplikacja działała na platformie Linux,  ostatecznie zdecydowaliśmy się na umieszczenie jej w chmurze obliczeniowej.  Brakowało nam linuksowych kompetencji, dlatego poprosiliśmy dostawcę systemu PIM, żeby zaoferował nam aplikację w postaci usługi” – mówi Mariusz Andrzejczak, Kierownik Zespołu Aplikacyjnego z Onninen. „Z czasem  okazało się jednak, że istnieją pewne problemy wydajnościowe. Przesyłanie dużych  ilości danych, zdjęć czy filmów na serwery w chmurze powodowało znaczne  opóźnienia. Zdecydowaliśmy o przeniesieniu aplikacji do własnego środowiska.  Zaczęliśmy poszukiwać wydajnego rozwiązania linuksowego, które obsługiwałoby system PIM” – dodaje Mariusz Andrzejczak (…)

Dowiedz się jak firma Onninen wykorzystuje platformę IBM Power Systems wraz z systemem Power Linux i do czego posłużyły im uśpione rdzenie procesrów POWER.

Pobierz referencję od Onninen w .pdf

 

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS