Nowy nr IBM Systems Magazine Power Systems

A w nim…

Tematem przewodnim numeru jest fundacja OpenPOWER, której grono członków konsekwentnie się powiększa i liczy sobie obecnie 46 różnych podmiotów i największych graczy rynku IT. Przyszłość fundacji, jej możliwości oraz dotychczasowe osiągnięcia, stanowią materiał kilku ciekawych artykułów. Oczywiście w numerze nie zabraknie interesujących case study oraz wielu niusów z branży. Poniżej zamieszczamy kilka zajawek – wg nas najciekawszych artykułów z wrześniowego numeru.

Magazyn jest dostępny pod adresem: http://www.ibmsystemsmagpowersystemsdigital.com

„Putting Linux to Work, s. 24

Sytuacja znana konsumentom PC, czyli: „brak wersji programu na Linuxa”, nie jest problemem w przypadku aplikacji stricte biznesowych. IBM w swoim portfolio posiada wiele licencjonowanych narzędzi działających w środowisku Linuxa. Co więcej, możemy także sięgnąć po otwarto-źródłowe projekty. Mapę tego, co JEST na Linuxa, kreśli nam Joseph Gulla w swoim artykule „Putting Linux to Work”.

„A Perfect Plan”, s. 18

Systemy rozproszone – także geograficznie – to zazwyczaj wielkie wyzwanie dla big data i usprawnienia przepływu danych. Przed takim wyzwaniem stanęła Irlandzka LeasePlan Information Services, wchodząca w skład międzynarodowej grupy zajmującej się transportem. W ramach modernizacji swojego środowiska IT, firma wdrożyła usługowo zorientowaną architekturę na bazie 4 serwerów IBM Power Systems i pakietu KrengelTech RPG-XML, w celu usprawnienia i zintegrowania przepływu danych. Poznaj szczegóły.

„Open for Business”, s.24

Otwarcie architektury POWER i powołanie fundacji OpenPOWER, spowodowało że coraz więcej organizacji jest zainteresowanych wdrażaniem swoich rozwiązań z myślą o Linuxie. W wywiadzie udzielonym IBM System Magazine, Arvind Krishna, odpowiada na pytania dotyczące bieżących działań fundacji, jej relacji w stosunku do IBM, planów na przyszłość i potencjału, który tylko czeka na jego wykorzystanie.

„Powering a Computing Transformation”, s. 29

Jakie korzyści płyną z zastosowania architektury POWER8? Co stanowi o słabości architektury x86? Jak otwarcie architektury POWER8 i powołanie fundacji OpenPOWER może pomoc organizacjom w znaczącym obniżeniu kosztów infrastruktury IT? Na te wszystkie pytania odpowiada w swoim artykule Kristin Lewotsky, kreśląc jednocześnie perspektywy fundacji i korzyści płynące ze wzajemnej współpracy przeszło 46 członków OpenPOWER.

„Unlock Hidden Value”, s. 35

28 stycznia 1986 roku miała miejsce katastrofa promu Challenger; czterdzieści dni później odnaleziono taśmy z danymi; IBM wraz z NASA rozpoczęła pracę nad przywracaniem danych… Dzisiaj, w obliczu nieprzewidywalnych wypadków, czy też wręcz katastrof, jesteśmy o wiele bardziej chronieni i przygotowani do odzyskania kluczowych danych organizacji. Jest to możliwe dzięki opracowywaniu i wdrażaniu coraz to nowszych technologii pamięci masowych, których najważniejsze cechy przybliża nam w swoim artykule Calline Sanchez.

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS