Nowy nr IBM Systems Magazine Mainframe

A w nim…

Najnowsze wydanie cyfrowego magazynu IBM Systems Mainframe skupia się wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem ryzykiem w firmach i organizacjach. Znajdziemy w nim niezwykle interesujące case study izraelskiej firmy Isracard, która w nietypowy sposób podeszła do zagadnienia odtwarzania awaryjnego; ze względu na region i obecne wydarzenia, jest to niezwykle istotny element prowadzonej działalności.

Z okazji jubileuszu Mainframe, w magazynie znajdziemy także informacje o jego ogromnym wpływie na dzisiejszy biznes i wszechobecności na rynku konsumenckim. Oczywiście wydanie nie mogłoby być kompletne bez wzmianki o Watsonie – tym razem w kontekście zakupów online i wsparcia dla klientów końcowych w procesie decyzyjnym. Gorąco zachęcamy do lektury i komentarzy.

Magazyn jest dostępny pod adresem: http://www.ibmsystemsmagmainframedigital.com/

Szczególnie polecane artykuły

„Credit where credit…”, str. 24

Isracard – główny gracz izraelskiego rynku kart płatniczych – głową i rękoma Mike’a Shorkenda wdrożył FlashCopy SE do procedur bezpieczeństwa związanego z odtwarzaniem awaryjnym. Dzięki temu zyskał sobie ciekawy przydomek na konferencji SHARE. Poznaj szczegóły ich nietypowego rozwiązania.

„A secure fortress”, str. 30

Jedną z największych korzyści mainframe jest jego integralność, która pozwala osiągnąć wysoką wydajność i czyni z niego prawdziwy bastion bezpieczeństwa. Jak to wygląda od środka? Kristin Lewotsky w przystępny sposób przedstawia nam uproszczoną anatomię mainframe, z którą każdy właściciel platformy sprzedażowej – i nie tylko – powinien się zapoznać.

„Be proactive in risk management”, str. 34

Bezpieczeństwo oparte na reagowaniu i minimalizowaniu szkód to obecnie minimum. Z powodu coraz bardziej wyszukanych ataków, organizacje muszę wykazywać się postawą proaktywną – uprzedzającą działania struktur przestępczych. W jaki sposób wpisuje się w ten model bezpieczeństwa System z? Dowiesz się z artykułu Glindy Cummings.

Inforgrafika „How the mainframe changed our world”, str. 12

W jaki sposób mainframe zmienił świat? Odpowiedzi możemy szukać spoglądając z perspektywy na ostatnie lata i kluczowe wydarzenia w branży IT, a pomoże nam w tym interesująca infografika w najnowszym magazynie mainframe digital.

„Being risk aware”, str. 38

Większość firm nie dysponuje strategią zapewniającą ciągłość biznesu oraz spójny system zarządzania ryzykiem. Odpowiedzią IBM na taki stan rzeczy jest 6 fundamentalnych zasad, którymi organizacje powinny się kierować – poznaj szczegóły…

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS