Nowy nr IBM Systems Magazine Mainframe

A w nim…

…System z dla mobilnego biznesu; nowe spojrzenie na wydajność procesorów w środowisku z/OS; w jaki sposób Linux na Systemie z, stał się sprzymierzeńcem biznesu? I wiele innych ciekawych tematów. Poniżej zamieszczamy kilka zajawek – wg nas najciekawszych artykułów wrześniowego numeru.

Magazyn jest dostępny pod adresem: http://www.ibmsystemsmagmainframedigital.com/

„Audit Education Needed”, s. 10

Pozytywne przejście audytu z zakresu bezpieczeństwa sieci, nie oznacza z automatu, że sieć faktycznie jest bezpieczna. Co więcej, kadra zarządzająca spoza grona specjalistów IT, ma często problemy z właściwym zrozumieniem wyników audytu. Jest to często przyczyna wielu nieporozumień na tej płaszczyźnie. Źródła tych nieporozumień naświetla nam Brian Marshall.

„A Software-Defined Evolution”, s. 14

Wąskie gardło w analizie rozproszonych danych, to bolączka wielu organizacji. Z tego powodu warto zainteresować się software’owym rozwiązaniem IBM – General Parallel File System (GPFS). Jest to skalowalny, przystosowany do pracy pod dużym obciążeniem, i zdolnym udźwignąć setki petabajtów danych system, którego założenia możecie poznać w artykule Shirley S. Savage.

„Open the Right Door”, s. 21

Wybór między oprogramowaniem o szerokim zastosowaniu, a aplikacjami stricte zadaniowym, to ciężki orzech do zgryzienia. Sprawę dodatkowo gmatwa kwestia licencjonowania oprogramowania. Dlatego warto znać najważniejsze zmienne, które należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji, a które zebrał w jednym miejscu Joseph Gulla – przybliżając jednocześnie aplikacje zorientowane na biznes.

„Cooperative Consolidation”, s. 25

Sicoob – brazylijska instytucja finansowa – posiada obecnie największe, zwirtualizowane środowisko w Ameryce łacińskiej, i drugie, co do wielkości na świecie. Pierwsze poważne zmiany w infrastrukturze IT zostały zainicjowane jeszcze w 2007 roku. Modernizacja rozciągnięta w tak długim czasu, zaowocowała ogromnymi zmianami (i liczbami), przykł. redukcja 310 fizycznych serwerów do 36. Zapoznaj się z anatomią tego przedsięwzięcia i rolą, jaką odegrał w tym projekcie Mainframe.

„The Mobile Mainframe”, s. 29

Usługi mobilne, to głównie aplikacje, które rozszerzają doświadczenie użytkownika dzięki ciągłym zapytaniom i żądaniom kierowanym do innych usług i aplikacji. Takie rozproszone środowisko wymaga od infrastruktury IT ukierunkowania na ten typ działalności pod względem mocy obliczeniowej i odpowiednich narzędzi. Z artykułu Jordana Hollendera możemy dowiedzieć się, jak System z, przygotowany jest na współczesne wymagania stawiane przez coraz bardziej rozproszone usługi mobilne.

 

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS