IBM Systems Magazine Power Systems nr 11/2014

A w nim…

„Weighing the Pros and Cons”

Według Gartnera, do 2018 roku 70 procent pracowników będzie korzystała z własnych urządzeń mobilnych w miejscach pracy. Jaki wpływ tendencja BYOD (bring your own device) będzie miała na organizacje i zarządzanie przedsiębiorstw? Tego dowiecie się z artykułu Duncana Kenzie.

Przeczytaj artykuł

„The Future Now”

Przechodzenie na coraz niższe procesy technologiczne nie jest już tak dynamiczne jak kiedyś. Z tego powodu IBM inwestuje 3 miliardy dolarów w nowe technologie (przykł. „neurosynapsy”, obliczenia kwantowe…), które mogą budzić skojarzenia z S-F. Supratik Guha, dyrektor badań fizycznych w IBM Research, w wywiadzie udzielonym magazynowi, tłumaczy dlaczego nie jest to nieodległe science-fiction.

Przeczytaj artykuł

„Images in the Sky”

Chmura to miejsce, gdzie spotykają się konsumenci i sprzedawcy. Tieto to szwedzki provider, który dzięki wirtualizacji z IBM PowerVM zmniejszył koszty utrzymania serwerów i powierzchnię serwerową, wyjaśnia w jaki sposób oba podmioty mogą czerpać korzyści z chmury.

Przeczytaj artykuł

„Enterprising POWER8”

W IBM Power Enterprise Systems E870 i E880 nie chodzi tylko o szybkość i wydajność, ale o dopasowanie nowych serwerów do potrzeb i strategii organizacji, które są dyktowane przez nowe zjawiska w dziedzinie technologii i w społeczeństwach. Warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób nowe serwery odpowiadają na wyzwania przyszłości i teraźniejszości.

Przeczytaj artykuł

„A Recipe for Success”

Znacie zapewne projekt, w którym Watson przywdziewa szaty szefa kuchni i szykuje nowe przepisy kulinarne? Wg twórców projektu, jest to tylko przymiarka do zastosowań Watsona w wielu innych gałęziach handlu i usług. Więcej szczegółów i informacji o tym, gdzie Watson może znaleźć zastosowanie, przeczytacie w wywiadzie, który udzielił magazynowi jeden z inżynierów IBM, Florian Pinel.

Przeczytaj artykuł

„Built to grow”

Infrastruktura dla organizacji rozwijających się jest szczególnie wrażliwa, gdyż musi uwzględniać, dynamikę zmian samej organizacji, oraz stale zwiększające się zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Dlatego punktem wyjścia dla środowisk rozwijających się mogą być 1-, 2- socketowe IBM Power Systems na bazie POWER8, które zapewniają doskonały start i zapas mocy na przyszłość.

Przeczytaj artykuł

Komentarze

  1. Myślę, że może to kogoś zainteresować:
    https://premiumserwer.pl/kalkulator-raid
    Naprawdę dobrze wykonany kalkulator RAIDa.
    Mam nadzieję przypadnie Wam do gustu!

    Komentarz napisał Adam dnia 7 lipca 2015 o godzinie 10:46

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS