IBM Systems Magazine Mainframe nr 11/2014

A w nim…

„Z. The Value of Services”

Serwery Mainframe służą nam już przeszło 50 lat, wspierając biznes oraz środowiska naukowe. Obecnie stoimy przed kolejnymi zmianami i możliwościami, które pukają do naszych drzwi. Bill Miller, szef zSolutions, przybliża nam obraz historii mainframe oraz zmian które nas czekają w najbliższych latach.

Przeczytaj artykuł

„The Big Return in Big Data”

Dane to nie wszystko. Istotne jest to, co z nimi i dzięki nim robimy. Aby móc skutecznie przetwarzać dane należy dobrać narzędzia skrojone na miarę ich potrzeb. Mark Simmonds w swoim artykule opisuje m.in. te narzędzia, które przyczyniają się do wzrostu wartości danych, a tym samym, wartości naszej organizacji.

Przeczytaj artykuł

„The Analytics Advantage”

IBM DB2 akcelerator analiz w połączeniu z IBM zEnterprise pozwala na uruchomienie hybrydowego środowiska, które może przetwarzać dane transakcyjne i analityczne na pojedynczej platformie. Poznaj możliwości i dowiedz się jak to działa z artykułu Wolfganga Hengstler’a.

Przeczytaj artykuł

„A Customer Focus”

Konsumenci z perspektywy firmy nie śpią; ich decyzje i działania powodują, że dane muszą być przetwarzane 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Inna para kaloszy to uprzedzanie działań konsumentów. A jest to możliwe m.in. dzięki analizie predykcyjnej z IBM SPSS Modeler Scoring Adapter dla DB2 z/OS. Założenia tego modelu analizy możecie poznać w artykule Rebecci Wormleighton.

Przeczytaj artykuł

„Making the Case for Modernization”

Interfejs użytkownika, interakcja z oprogramowaniem, wydajność, baza danych i globalizacja – to główne powody dla których powinno się aktualizować oprogramowanie zainstalowane na maszynach typu mainframe. Z tym jednak bywa różnie. Shirley S. Savage w prosty i klarowny sposób tłumaczy dlaczego aktualizacja oprogramowania, nie powinna być odsuwana w przyszłość.

Przeczytaj artykuł

 

Komentarze

Brak komentarzy

The comments are closed.

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Subskrybuj RSS